KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13016290

nr 1301 6290

Jon Pärson

(1933-2018), Sverige

Oljemålning, Jon Pärson. Signerad, daterad 1966. Olja på duk, 81x95 cm

Jon Pärson, svensk målare och skulptör född 1933, död 2018.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.900 kr

måndag 20 januari 2020
kl 20:18:50

Jon Pärson

Läs mer om Jon Pärson